Wigilia 2020

Jestem nową uczennicą na Raszyńskiej i z tego, co zdążyłam się zorientować, co rok była organizowana wigilia szkolna w której brały udział wszystkie klasy. W tym roku było inaczej.

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w piątek spotkaliśmy się z klasą online, żeby porozmawiać o prezentach, które dostaliśmy na klasowe mikołajki, oraz o planach na święta.

Święta to wspaniały czas dzielenia się z innymi, dawania i dostawania prezentów. Nie wszyscy mają jednak tyle szczęścia co my. Niektóre dzieci nie dostaną nic od swojej rodziny. Nasza klasa Avanti wpadła na pomysł, aby pomóc i wesprzeć takie dzieci, szczególnie w tym trudnym, pandemicznym czasie. Dlatego ciężko pracowaliśmy nad szyciem, rysowaniem, wyklejaniem.
Dzięki temu powstały jedyne w swoim rodzaju ręcznie robione i niepowtarzalne przedmioty takie jak maseczki, bransoletki, stroiki i kartki świąteczne.
Dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kupno prezentów dla potrzebujących dzieci.

Wszystkim czytającym ten post składam najlepsze życzenia świateczne.

Tekst Maja Stolarek z klasy Avanti