Wizyta Ambasador Indii


fot. Julia Kowalska /RaszFoto/

14 stycznia wypada Indyjskie święto słońca Makar Sankrati, w tym dniu w Indiach śpiewa się wiele pieśni oraz miliony dzieci puszczają ręcznie robione latawce. Z tej okazji odwiedziła naszą szkołę Pani Ambasador Indii Nagma M. Mallick.

Uczniowie klas 6 oraz 7 mieli okazję się z nią spotkać oraz zaprezentować przygotowaną przez RaszMusic Mantrę Gayarti. Pani Ambasador opowiedziała nam jak to święto jest obchodzone  w Indiach oraz o tradycjach i jego powstaniu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak zrobić tradycyjne Indyjskie cukierki, oraz że latawce puszczane przez dzieci są symbolem podziękowania dla boga Indii za sprowadzenie im plonów.


Święto Makar Sankrati  jest również dniem ważnym dla wszystkich rolników, ponieważ ten dzień jest oznaką gotowych do zbioru plonów. W tym dniu słońce przechodzi z półkuli południowej na północną. W przeciwieństwie do innych ruchomych świąt w Indiach to święto zawsze wypada 14.01. Dzień ten uważany jest za jeden z najbardziej pomyślnych w roku. Święto związane jest z bogiem Słońca  oraz Saraswati - bogini mądrości.

fot. Janek Trzciński /Science Fiction/


fot. Julia Kowalska /RaszFoto/

Komentarze

Anonimowy pisze…
Namaste

Popularne posty