Piknik-Podwórka Ochoty 2022

17 września 2022r. w sobotę nasza szkoła obchodziła Europejskie Dni Dziedzictwa organizując piknik wielopokoleniowy. Jego tematem przewodnim były „Podwórka Ochoty”. Jako uczennica i wolontariuszka ze szkoły Raszyńskiej miałam przyjemność brać udział w takim pikniku po raz drugi :) 

Oprócz kiermaszu i prezentacji filmów zrealizowanych przez klasy 8, mogliśmy wspólnie spędzić czas.

Pani Burmistrz Ochoty przemawia do zaproszonych gości i do wolontariuszy z Raszyńskiej

Wywiad przeprowadzony przez grupę uczniów z 8 klas z panią Krystyną Starczewską 
Wolontariuszki wieszają plakaty informujące o wydarzeniu
Zdjęcie Hanny Martynek, podwórko przy ulicy Mochnackiego 6

Wraz z koleżankami, kolegami i Panią Agą mieliśmy przyjemność zorganizować poczęstunek w postaci różnych przekąsek i napojów dla seniorów, rodziców i innych gości. Również zaprezentowaliśmy wywiady, które przeprowadziły klasy ósme tydzień wcześniej z chętnymi osobami starszymi z Ochoty. Dotyczyły one ich wspomnień z dzieciństwa lub wczesnej młodości na temat podwórek przynależących do kamienic, w których mieszkali.
 
Zdjęcie: Marcin Banach
 

Wielką niespodzianką dla wszystkich była wizyta pani burmistrz dzielnicy Ochota - Doroty Stegienki. Bardzo spodobały się jej nasze filmy dotyczące historii dzielnicy i poprosiła nas o przesłanie ich do Ratusza.

Naszym głównym celem było ciepłe przyjęcie osób starszych w progach naszej szkoły, ale również zachęcenie ich do zawarcia nowych przyjaźni z innymi seniorami lub nami. Chcieliśmy, aby miło i niecodziennie spędzili czas. My również z chęcią  wysłuchaliśmy ich opowieści i dużo się dowiedzieliśmy o życiu, jakie prowadziły osoby w wieku naszych babć i dziadków. 

Był to dobrze spędzony czas, miejmy nadzieje że podobnie myślą wszyscy uczestnicy i uczestniczki tego spotkania. 

Pozdrawiam Zuzia Niecz-Łuczak klasa 8 Nie Wiem

Komentarze

Anonimowy pisze…
Pani Burmistrz była z was dumna :-)
ursocmjce pisze…
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Popularne posty