Odyseja Umysłu 2023

W dniach 14.04-17.04 odbył się wyjazd do Gdyni w ramach konkursu międzyszkolnego „Odyseja Umysłu”, do którego zgłosili sie chętni uczniowie. Finał konkursu odbywał się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologcznymw Gdyni. W konkursie wzięły udział 283 drużyny z całej Polski.


Mieszkaliśmy w kamienicy, w 2-osobowych pokojach. 

Konkurs polegał na zbudowaniu statku, który będzie się poruszać. Trzeba było wymyślić, co będzie skarbem, którego będzie bronić potwór. Zadaniem konkursowym było też wymyślenie wielu innych szczegółów, jak np. piracka bandera oraz to w jaki sposób drużyna przechwyci skarb. Próbowaliśmy też stworzyć pieśń piratów. 

Cała nasza ekipa wraz z Panem Zbyszkiem ciężko pracowała po lekcjach. Poświęciliśmy wiele godzin na przygotowanie się do konkursu. 

Przyjechaliśmy do Gdyni w piątek po południu. Resztę dnia spędziliśmy na rozpakowywaniu się i ustalaniu kwestii organizacyjnych.
Większość soboty spędziliśmy na dopracowywaniu scenariusza.  Naszym głównym zadaniem było odegranie maksymalnie 8 minutowego przedstawienia. 


W niedzielę miał się odbyć nasz pokaz. Musieliśmy wcześniej wstać, żeby poskładać nasz statek, który wcześniej został rozkręcony na przewóz z Warszawy do Gdyni.
Niestety nasz występ nie do końca poszedł po naszej myśli.  Nie zdążyliśmy odegrać przedstawienia do końca. Straciliśmy przez to dużą ilość punktów. 

W niedzielę wieczorem odbyła się gala, na której zostały rozdane nagrody. Przez komplikacje podczas występu naszej szkoły nie udało się nam znaleźć na jednym z czołowych miejsc. Myślę, że w przyszłym roku unikniemy kilku błędów i poprawimy swój wynik.

W poniedziałek rano wróciliśmy pociągiem do Warszawy. 

To było świetne doświadczenie. Wszystkim się bardzo podobało. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Zbyszkowi Byrskiemu, który przez cały wyjazd się nami opiekował i nam pomagał. Wróciliśmy zadowoleni, warto było tam pojechać. 

Milena Karsz klasa Festina Lente /7/

Komentarze

Popularne posty