Sztuka na Talerzu edycja III - Podsumowanie

 


"Sztuka na Talerzu" to konkurs organizowany przez uczniów naszej szkoły od 3 lat. W tym roku w organizację zaangażowali się uczniowie z czterech klas ósmych.
Naszym zadaniem było sporządzenie planu działania, a następnie realizowanie go krok po kroku.
Wszystko nadzorowała grupa koordynatorów: Janek Pasiorowski z klasy Tsunami oraz ja, czyli Nina Sławek z klasy Avanti. Zorganizowaniem grup zajął sie Kacper Gut z klasy Nie Wiem. Podzieliliśmy sie na nastepujące zespoły: grupa reklamowa, grupa poszukiwaczy adresów mailowych, grupa tworząca bazę danych, grupa dokumentująca projekt, grupa sekretarzy, grupa zakupowa oraz grupa zajmująca sie pakowaniem i wysyłką nagród oraz dyplomów.


Wiele spotkań prowadziliśmy wieczorami, aby jak najwięcej uczniów mogło w nich uczestniczyć.
Na spotkaniu pod koniec stycznia dyskutowaliśmy o zakupie nagród.

 
Zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki pomocy Fundacji Arte. Projekt był współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz firmę SK+ Siekierzyński i Kochlewski, a także sponsorów prywatnych. Ponieważ zależało nam, by jak najwięcej dzieci otrzymało nagrody, zorganizowaliśmy również kawiarenkę ze słodkościami w naszej szkole.Spotkanie zespołu: wybieramy nagrodę specjalną organizatorów
 

Dyrekcja naszej szkoły była sponsorem toreb, w które pakowaliśmy nagrody i dyplomy. 
Logo na torbie zaprojektowała Zosia Rak z klasy Ying Yang.

Wesoły zespół pakujący: Jagoda, Hania, Irenka i Pola 

Poniżej parę słów od naszego głównego koordynatora:

"Od stycznia do kwietnia tego roku (2023) miałem przyjemność koordynować konkurs pod tytułem ,,Sztuka na Talerzu ed. III’’. Owy konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy na temat sztuki oraz artystów, jak i rozwinięcie poziomu intelektualnego (kreatywność). W tegorocznej edycji konkursu znacznie nam się poszerzyło grono odbiorców oraz chętnych udziału w konkursie. Powodem jest najniezawodniejsza komunikacja nawet z najmniejszymi wsiami/miasteczkami Polski. W porównaniu z zeszłorocznymi wynikami, w tej edycji było ponad 300 zgłoszeń, lecz rok temu było tylko 120 chętnych. Zawdzięczam to skutecznej robocie moich kolegów i koleżanek z zespołu, którzy bez najmniejszego problemu dotarli do każdego zakątka naszego kraju.

W marcu zostały ocenione prace przez artystów, fotografów oraz malarzy: Marek Zając, Alek Slon, Andrzej Grudzień oraz Ewa Rozpędek. Jury młodzieżowe reprezentował Jan Szerling z klasy Fraktal.
Więcej o konkursie, laureatach możecie poczytać na stronie konkursu: https://www.raszart.online/sztukanatalerzu. 

Galeria z nadesłanymi zdjęciami znajduje się Facebooku >>

Nagrody zostawały wybierane pod kątem tego co byśmy MY chcieli otrzymać. Były to między innymi głośniki JBL, aparat natychmiastowy Fujifilm Instax oraz maszynka do robienia waty cukrowej.

 Podczas projektu, jako koordynator projektu pochłonąłem bardzo dużo wiedzy na temat prowadzenia konkursu od początku do końca. Popełniliśmy parę błędów, ale one są po to, aby się na nich uczyć i wyciągać wnioski."

- Jan Pasiorowski


Drugą nagrodę w III edycji konkursu "Sztuka na talerzu" otrzymał KAROL PIASECKI lat 10 ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy
za pracę “Ja i wieś” na podstawie obrazu Marca Chagalla.


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Poziom prac w tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki. Materiały użyte do ich wykonania bardzo pomysłowe. Jesteśmy zachwyceni wszystkimi pracami.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Organizatorzy.Komentarze

Anonimowy pisze…
Bardzo ciekawy konkurs. Gratulujemy pomysłu i realizacji.
A i M. Bratkowscy.
Anonimowy pisze…
Czekamy na nowe konkursu

Popularne posty