Tydzień projektowy oczami szóstoklasisty

Od 19 lutego do 23 lutego w naszej szkole odbył się tydzień projektowy. Tegorocznym tematem były ZMIANY.

Jako, że jestem w szóstej klasie jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim przedsięwzięciem. Byłam bardzo miło zaskoczona jak tylko została wysłana lista tegorocznych projektów. Wszystkie propozycje były bardzo ciekawe, trudno mi było wybrać na który pójdę. Ostatecznie zdecydowałam się na projekt filmowy. 

Pod nadzorem pani Agnieszki Kokowskiej i Janusza Kochańskiego nauczyłam się różnych czynności potrzebnych do powstania filmu. Na początek całą grupą mieliśmy burzę mózgów co do fabuły. 

Po długich rozmowach zdecydowaliśmy się, że naszymi słowami przewodnimi będą: przyszłość, młodzież, AI, skutki oraz rozmowy. 

Niestety nie udało nam się uwzględnić wszystkich tematów, choć został stworzony równie ciekawy film. Miałam możliwość nauczyć się pracy kamerą, animacją, nagrywaniem dźwięku oraz wiele innych rzeczy. Przeprowadziliśmy wywiady z różnymi ciekawymi osobami: panią Krystyną Starczewską, panią Natalią Bielawską, panią Barbarą Szlefarską, panem Januszem Kochańskim oraz Danielem Franco-Adamiakiem - absolwentem naszej szkoły. Cała praca w grupie była dla mnie ogromną przyjemnością.

Ostatniego dnia mogliśmy zobaczyć pozostałe projekty. Wszyscy mieli bardzo ciekawe pomysły, które bardzo miło było później oglądać. Przez ten tydzień świetnie się bawiłam i nie mogę doczekać się już następnego tygodnia projektowego.

Autorka: Antonina Przybyszewska

Komentarze

Popularne posty