Dzień Kultury 2024

18 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Kultury.

Na sam początek odbyło się uroczyste rozpoczęcie razem z przedstawieniem fakultetu teatralnego - Improwizatorni pt. ''Zmiana opon". Mieliśmy możliwość zobaczyć świetną historię dwóch osób, których połączyło coś więcej niż tylko sprawy samochodowe. Zajęcia z improwizacji prowadzi Pani Marta Rosłon.

Po przedstawieniu publiczność miała możliwość spróbowania swoich sił w grze aktorskiej dzięki kilku grom improwizacyjnym.

Później w innych salach odbywały się m.in. mini-debata Ligi Debatanckiej na temat: "Ta izba żałuje popularności dużych franczyz multimedialnych jak Star Wars, Marvel czy Universe"

Gra w szachy z fakultetem szachowym cieszyła sie dużym powidzeniem.

Mnie zaciekawiły pokazy chemiczne.

W wielu miejscach odbywały się gry: angielskie, matematyczne, chemiczne, hiszpańsko-francusko-niemieckie.

Interesująca była wystawa "Po lekturze Pana Tadeusza - impresje w albumach".

Na korytarzu koło sekretariatu odbywała się wyprzedaż garażowa, gdzie można było zakupić np. prace fakultetu ceramicznego - którego opiekunem jest Pani Tunia Waloszek. Zakupić można było przepiękne misy, kubeczki, serca i inne ciekawe przedmioty. Na innych stoikach wystawiono świeczki i przeróżne przedmioty wszelakiego użytku.

Cały dzień zwieńczył koncert uczniowski pod kierunkiem Pani Agi Viburno realizowany przez Pana Marcina Przytulskiego oraz mnie - Tosię Przybyszewską z klasy Enigma.

Koncert był naprawdę wyjątkowy i spowodował, że każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy. Poniżej podaję szczegółowy plan koncertu.

* piosenki turystyczne - RaszMusic + Aga Viburno i Piotr Ulatowski (śpiew i gitary) + Karol Młynarz (perkusja)
* "Stay"- Nina Dziubek, Ola Czuchaj, Pola Łapińska
* Goddess - laufey - Ola Czuchaj, śpiew, pianino
* Musette J.S.Bacha, fragm. Marsza Radetzkiego J. Straussa, symfonia g-moll A. Mozarta - Franek Błażejczyk (pianino)