Konkurs artystyczny "Sztuka Na Talerzu"

W listopadzie miał miejsce konkurs, który miałem przyjemność koordynować. Polegał on na zrobieniu z jedzenia podobizny jakiegoś obrazu znanego malarza. Potem trzeba było sfotografować swoją pracę i wysłać na konkurs.

Projekt miał na celu zachęcenie dzieci i młodzież z całej Polski do zrobienia czegoś kreatywnego. Szczególnie w czasach pandemii wydawało się ważne oderwanie uczniów od ekranów komputerów. Jak wiadomo nie wpływa to najlepiej na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Już we wrzerśniu zebrałem grupę uczniów, która pomagała w przygotowaniu projektu. Ustaliliśmy hartmonogram działań i staraliśmy się go trzymać. Wybraliśmy nazwę konkursu.
Ogłoszenie o konkursie wysłaliśmy do wielu szkół i domów kultury. Bazę danych pozyskaliśmy z internetu. Pracowaliśmy nad tym wiele godzin. Najtrudniejszą sprawą było przygotowanie regulaminu konkursu. Tutaj wydelegowałem trzy koleżanki do opracowania go wraz z prawnikiem, mamą jednej z koleżanek.
Już w połowie listopada zaczęły napływać do nas prace nadesłane przez uczestników konkursu. Na potrzeby konkursu powstała strona www. https://www.raszart.online/sztukanatalerzu.

W grudniu prace zostały ocenione przez jurorów, znanych fotografów i malarki (Piotr Małecki, Andrzej Grudzień, Katarzyna Gubrynowicz, Ewa Ośińska - Rozpędek). Jury młodzieżowe reprezentowała Tosia Orleańska z klasy Makai.

Demokratycznie wybieraliśmy nagrody dla zwycięzców. Takie nagrody sami chcielibyśmy dostać. Były to: Aparat fotograficzny Lumix, smartfon, aparat natychmiastowy Fujifilm Instax oraz głośniki JBL.
Kilka dni później wysłaliśmy nagrody dla naszych laureatów.

Zdobywca 1 miejsca Witold Kaniewski z Gdańska.
Nagroda: Aparat Lumix PANASONIC DMC-TZ70EP-K

Sponsorem naszych nagród było m.st. Warszawa oraz sponsorzy prywatni. Dziękujemy Stowarzyszeniu Harcerskiemu za pomoc w zrealizowaniu projektu w ramach programu "Inicjatywy Młodzieżowe".
Prace zwycięzców konkursu:

1 miejsce