Konkurs artystyczny "Sztuka Na Talerzu"

W listopadzie miał miejsce konkurs, który miałem przyjemność koordynować. Polegał on na zrobieniu z jedzenia podobizny jakiegoś obrazu znanego malarza. Potem trzeba było sfotografować swoją pracę i wysłać na konkurs.

Projekt miał na celu zachęcenie dzieci i młodzież z całej Polski do zrobienia czegoś kreatywnego. Szczególnie w czasach pandemii wydawało się ważne oderwanie uczniów od ekranów komputerów. Jak wiadomo nie wpływa to najlepiej na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. 


Już we wrzerśniu zebrałem grupę uczniów, która pomagała w przygotowaniu projektu. Ustaliliśmy hartmonogram działań i staraliśmy się go trzymać. Wybraliśmy nazwę konkursu.
Ogłoszenie o konkursie wysłaliśmy do wielu szkół i domów kultury. Bazę danych pozyskaliśmy z internetu. Pracowaliśmy nad tym wiele godzin. Najtrudniejszą sprawą było przygotowanie regulaminu konkursu. Tutaj wydelegowałem trzy koleżanki do opracowania go wraz z prawnikiem, mamą jednej z koleżanek.
Już w połowie listopada zaczęły napływać do nas prace nadesłane przez uczestników konkursu. Na potrzeby konkursu powstała strona www. https://www.raszart.online/sztukanatalerzu.


W grudniu prace zostały ocenione przez jurorów, znanych fotografów i malarki (Piotr Małecki, Andrzej Grudzień, Katarzyna Gubrynowicz, Ewa Ośińska - Rozpędek). Jury młodzieżowe reprezentowała Tosia Orleańska z klasy Makai.

Demokratycznie wybieraliśmy nagrody dla zwycięzców. Takie nagrody sami chcielibyśmy dostać. Były to: Aparat fotograficzny Lumix, smartfon, aparat natychmiastowy Fujifilm Instax oraz głośniki JBL.
Kilka dni później wysłaliśmy nagrody dla naszych laureatów.

Zdobywca 1 miejsca Witold Kaniewski z Gdańska.
Nagroda: Aparat Lumix PANASONIC DMC-TZ70EP-K
 
 
Sponsorem naszych nagród było m.st. Warszawa oraz sponsorzy prywatni. Dziękujemy Stowarzyszeniu Harcerskiemu za pomoc w zrealizowaniu projektu w ramach programu "Inicjatywy Młodzieżowe".
Prace zwycięzców konkursu:1 miejsce

Witold Kaniewski lat 11, 
Gdańsk2 miejsce

Nicole Strzelec lat 10, Jelcz-Laskowice


3 miejsce
 
Alicja Kasprzak lat 11, Radwanicewyróżnienie

Tomasz Pietrzycki lat 11, Oława
 

wyróżnienie
Angelika Bakun lat 13, Świdnica

wyróżnienie
Filip Rusiński lat 12, Łomża

Komentarze

Anonimowy pisze…
Brawo.
Anonimowy pisze…
Piękna inicjatywa
RF pisze…
A dzisiaj to już za nami trzecia edycja. Konkurs się rozkręca.

Popularne posty